fbpx

CANAN ÖZGÜR

Soprano

 

Robert Kolej’den mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı şan sertifika ve master programını tamamladı. Tezi için Prof. Güzin Gürel’le çalıştı. Erasmus ile İtalya'da “Aşk İksiri” operasında rol aldı. Karl Jenkins “Stabat Mater” Türkiye prömiyerinde solist olarak sahne aldı.

Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği lisans ve araştırma görevlisi olarak Boğaziçi Üniversitesi Hesaplamalı Bilimler ve Mühendislik yüksek lisans programını tamamladı. Koro Kültürü Derneği’nin yönetim kurulu üyesidir. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı opera doktora programında Prof. Şebnem Ünal’la çalışmaktadır. Diğer bir projesi olan Duende’yle de performanslarını sürdürmektedir.

CANSIN HAZAN BAYRAK

Alto

 

Müziğe ilkokulla beraber çocuk korolarında başladı. Bu dönemde piyano eğitimi de almaya başladı ve lisede gençlik korolarına katıldı. 2008'de Bornova Anadolu Lisesi'nden mezun oldu ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera bölümünü kazandı. Şan eğitimini Prof. Şebnem Ünal'dan aldı. 2014'te konservatuvardan mezun oldu.

Konservatuvarda eğitim aldığı süre boyunca ve sonrasında pek çok projede yer aldı. Halen Sirene ve Nazım Hikmet Korosu ile çalışmaktadır. 2017’de Sirene ile katıldığı, Almanya’da gerçekleşen ve Türkiye’nin ilk kez temsil edildiği 10. Uluslararası Johannes Brahms Koro Yarışması’nda 2 kategoride altın diploma ve Çağdaş Müzik Yorumlamada Üstün Başarı ödülü kazandı.

RECEP GÜL

Tenor & Müzik Direktorü

 

1982’de Samsun’da doğdu. Bright Sheng, Evan Chambers, Kamran İnce, Paul Schoenfield, Pieter Snapper ile Kompozisyon çalıştı. Komposizyon yüksek lisansını İTÜ MIAM’da yaptı. Eserleri ABD, İtalya, Almanya ve Türkiye’de seslendirildi. ‘Wedding of Attis’ eserini Detroit Senfoni, Leonard Slatkin şefliğinde seslendirdi ve prömiyerini Michigan Üniversitesi Senfoni Orkestrası yaptı.

2011’de Michigan Üniversitesi’nden ‘Rackham Pre-doctoral Fellowship’ ve ‘İnstitute for the Humanities – Graduate student fellowship’ burslarını kazandı. 2015’te Çanakkale Zaferinin 100. Yılı için bestelediği “Beni Mektupsuz Bırakma” eserinin prömiyeri Bilkent Senfoni tarafından CRR’de yapıldı. İTÜ TMDK Kompozisyon bölümünde öğretim görevlisidir.

FEHMİ CESUR ÖZDEMİR

Bariton & Beatbox

 

NHA Müzik Bölümü’nde eğitimi gördü. İlki 2009’da düzenlenen KoroFest’in organizasyonunda uzun süre görev aldı. 2010’da Boğaziçi Caz Korosu ile Dünya Koro Olimpiyatları’nda 3 altın diploma ödülü kazandı ve Rezonans’ın yardımcı şefliğini üstlendi. 2012’de Yeditepe Üniversitesi Çoksesli Korosu’nu, 2013’te Kadınlar Korosu’nu kurdu.

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı şan sertifika programında öğrenim görürken İncesaz’ın "Geçsin Günler" albümünde grupla çalıştı. 2017’de ilk kez sahnelenen Animals ve 2018’de sahnelenecek Shine müzikalinin koro eğitmenidir. Koro Kültürü Derneği yönetim kurulu üyesidir. İTÜ’de şeflik yüksek lisansına devam etmektedir.

ALİ GÖKTÜRK

Bas

 

6 yaşında İstanbul Devlet Konservatuarı piyano bölümüne başladı. 1999’da Boğaziçi Üniversitesi Matematik Bölümü’nü kazandı ve Caz Korosu’na katıldı. Bir dönem sonunda koronun şefi oldu ve aynı yıl Halıcı Midi Beste Yarışması'nda 2. oldu. 2005’te Brown Üniversitesi Matematik yüksek lisansına kabul aldı ve 2011’de ise doktorasını tamamladı.

Alkera grubunun klavyecisi olmasının yanında, iOS tabanlı cihazlar için müzik uygulamaları üzerinde çalışmakta. Bu uygulamalar arasında müzik grupları için performanslarda kullanılmak üzere geliştirdiği, MIDI arayüzlü tüm enstrumanları tek merkezden kontrol etmeyi sağlayan bir iPad yazılımı mevcut.